Difference between revisions of "Astrostat Club"
Jump to navigation
Jump to search
Line 5: | Line 5: | ||
| 2021-8-16 || Li Lu/Gaussian Process || [[:File:GP_Luly.pdf|pdf]] | | 2021-8-16 || Li Lu/Gaussian Process || [[:File:GP_Luly.pdf|pdf]] | ||
|- | |- | ||
| 2021-8-30 || Qing Songmei/Least-square Linear Regression || [[:File:Least-square Linear Regression.pdf|pdf]] | |||
|- | |||
|} | |} |